Lidia Kurczaba

Z wykształcenia jestem terapeutą zajęciowym oraz pedagogiem. Posiadam certyfikat z diagnozy i terapii metodą integracji sensorycznej. Na co dzień pracuję w  Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży II WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Pracuję z dziećmi i nastolatkami, mierzącymi się z problemami m.in. z kręgu zaburzeń neurorozwojowych, spektrum autyzmu czy zaburzeniami zachowania.

W mojej pracy szczególną uwagę zwracam na poczucie bezpieczeństwa i komfort emocjonalny dziecka. Jestem osobą cierpliwą i energiczną, czerpiącą wiele inspiracji z możliwości  pomocy oraz towarzyszenia dzieciom w ich wszechstronnym rozwoju. Współpraca z opiekunami dziecka jest dla mnie bezcenna, ponieważ wiem, że tylko działając razem, jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzone cele. Staram się sukcesywnie dopełniać swój warsztat pracy szkoleniami i kursami.

W wolnych chwilach lubię filiżankę aromatycznej kawy i dobrą książkę.

Zakres usług:

  • Diagnoza i terapia integracji sensorycznej

Kontakt: lidia.kurczaba@daruma.pl

Doświadczenie zawodowe: 

 

Praktyki studenckie w Berlinie w Infinitas Physiotherapy (terapia zajęciowa w obszarze dysfunkcji aparatu ruchu).

Terapeutka zajęciowa w Oddziale Klinicznym Dziennym Psychiatrycznym Ogólnym dla Dorosłych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Prowadząca warsztaty z elementami socjoterapii dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Terapeutka zajęciowa w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Terapeutka metodą integracji sensorycznej w Ośrodku Terapeutycznym Harmonia we Wrocławiu.

Pedagożka w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach programu terapeutyczno-rehabilitacyjnego dla dzieci ze spektrum autyzmu.

 

Wykształcenie, kursy, wybrane szkolenia:

 

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (terapia zajęciowa)

Uniwersytet Wrocławski (pedagogika opiekuńcza)

Certyfikat ukończenia I oraz II stopnia terapii metodą integracji sensorycznej